High Rise

KTO?

Ben Wheatley, brytyjski reżyser, którego początkowo publikował swoje filmy w internecie. Jego prace publikowane na blogu „Mr and Mrs Wheatley”, wykorzystywane były w dużych kampaniach reklamowych i szybko weszły do mainstreamowego obiegu. Ma na koncie nagrody na festiwalu reklamy w Cannes oraz pracę przy serialu Modern Toss nadawanego w Channel 4.
W 2009 zadebiutował jako reżyser filmu fabularnego Down Terrace, za który dostał Next Wave prize at Fantastic Fest in Austin and Best UK Feature at Raindance in London. Był również producentem, scenarzystą i montażystą tego filmu. W 2010 ukończył drugi film Kill List for Warp X. Kolejny jego film, komedia Sightseers, miała swoją premierę w Cannes Film Festival w sekcji Directors’ Fortnight w 2012 r. W tym roku także zrealizował film A Field in England.

Z KIM?

scenariusz: Amy Jump
zdjęcia: Laurie Rose
muzyka: Clint Mansell
obsada: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller, Luke Evans, Elisabeth Moss

CO?

High – Rise, to ekranizacja powieści James’a G. Ballard’a z 1975 r. Jego wcześniejszą powieść Crash z 1973, w 1996 r. zrealizował David Cronenberg. (otrzymał za ten film nagrodę na festiwalu w Cannes.) Futurystyczna powieść przedstawiająca tytułowy wieżowiec jako metaforę społeczną. Niemalże surrealistyczna fabuła, zawierająca w sobie zarówno czarną komedię jak i prawdziwy dramat. W warstwie muzycznej – mała niespodzianka dla fanów Portishead.

high_rise_poster


Musisz być zalogowany by oglądać.

Zaloguj się


Wersja:

Długość filmu: 120 m
Obraz: 16:9, HD
Dźwięk: Stereo, Oryginalny
Napisy: Polskie 

©2018 cinema pm

Log in with your credentials

Forgot your details?