Holy Motors

 

KTO?

Leos Carax obok Jeane’a-Jacques’a Beineix i Luca Bessona przedstawiciel nurtu kina francuskiego z lat 80, określanego mianem cinéma du look lub w innej wesji francuskiego neobaroku. Nurtu, w którym dominowała warstwa wizualna, czerpiąca garściami z języka reklamy i popkultury. Jego głośny debiut to Boy Meets Girl zrealizowany w wieku zaledwie 24 lat, zawierał wszystkie później podejmowane przez niego wątki tematyczne, tj. trudne relacje między kobietą i mężczyzną, gdzie bohaterowie jak i wszyscy z ich świata, to outsiderzy. Kolejne filmy tworzyły jeszcze bardziej wycyzelowane w formie wariacje na ten sam temat. Jednak każdy z filmów przepełniony był poezją nie tylko obrazów, ale i niezwykłych dialogów.

Z KIM?

scenariusz: Leos Carax
zdjęcia: Caroline Champetier
obsada: Denis Lavant , Eva Mendes, Michel Piccoli, Kylie Minogue, Jean-François Balmer, Edith Scob oraz reżyser we własnej osobie, Leos Carax.

CO?

Po 13 letniej przerwie, wielki powrót reżysera. Na festwalu w Cannes okrzyknięty sensacją festiwalu, przez krytyków we Francji uznany za film roku. Najbardziej szalone dzieło tego reżysera. Niemożliwe do wpisania w żaden współczesny trend. Ten film to mieszanka filmu science-fiction, performansu oraz filmu o filmie. W „Holy Motors” spektakl jest wszystkim, a każda tożsamość jest rolą. Główną postać kreuje ulubiony aktor reżysera, Denis Lavant, który pojawiał się już w pierwszych trzech jego filmach.

 Ciekawostki, zdjęcia z filmu – zajrzyj do zakładki Dodatki

Holy_Motors_poster

Musisz być zalogowany by oglądać.

Zaloguj się

Wersja:

Długość filmu: 111 m
Obraz
: Pal 16:9, 1021 × 576
Dźwięk: AAC, Oryginalny (FR), DD 5.1
Napisy: PL

 

©2019 cinema pm

Log in with your credentials

Forgot your details?