Anioł

KTO?

Luis Ortega, argentyński reżyser, uczęszczał do szkoły filmowej na Universidad del Cine w Buenos Aires. Napisał scenariusz do swojego filmu fabularnego Czarna skrzynka, gdy miał dziewiętnaście lat. Jego prace kinowe zostały dobrze przyjęte przez krytyków filmowych. Diana Sanchez powiedziała: „Tylko z dwoma filmami fabularnymi … Luis Ortega jest już uważany za jeden z bardziej imponujących i oryginalnych głosów reżyserskich w Argentynie. Jego pierwszy film fabularny, Black Box, wyróżniał się spośród krytyków społecznych, które charakteryzowały filmy jego współczesnych Argentyńczyków.

Z KIM?

reżyseria: Luis Ortega
scenariusz: Luis Ortega, Sergio Olguín, Rodolfo Palacios
gatunek: dramat biograficzny
zdjęcia: Julián Apezteguia
obsada: Lorenzo Ferro, Chino Darín, Daniel Fanego, Mercedes Morán, Cecilia Roth.

CO?

Anioł to argentyński film, którego producentem jest sam Pedro Almodovar. Film w reżyserii Luisa Ortegi opowiada historię Carlosa, młodego chłopaka z Buenos Aires, który w latach 70. stał się seryjnym mordercą. Carlos Eduardo Robledo Pucha (ur. 1952) w ciągu dwóch lat zamordował kilkanaście osób, brał udział w serii napadów rabunkowych. Seryjny morderca zapadł w pamięci tamtejszego społeczeństwa nietypową, anielską urodą – stąd też nazwano go Aniołem śmierci, Trudno było uwierzyć, że tak niewinnie wyglądający młodzieniec mógłby dopuścić się takich zbrodni. Do tej pory odbywa karę, prośby o warunkowe zwolnienie a także o wykonanie kary śmierci (w Argentynie nie jest ona stosowana) odrzucono. Puch ze względu na swój młody wiek, chłopięcą urodę i całkowitą obojętność wobec cierpienia ofiar i reakcji otoczenia budził ekscytację tamtejszej opinii publicznej.
Tym bardziej, że jego głos docierał do mediów. Deklarował się na przykład jako pilny czytelnik Biblii i „Mein Kampf”, napisał też pełen oburzenia list do reżysera Luisa Ortegi, zarzucając mu liczne przekłamania, a przede wszystkim to, że przedstawił go jako homoseksualistę. Autor filmu zrezygnował z wielu najbardziej drastycznych detali.W pewien sposób film ten to opowieść o tym, jak uwodzicielscy i fascynujący potrafią być ludzie, którzy bez najmniejszych hamulców przekraczają wszystkie ustalone normy?

Musisz być zalogowany by oglądać.

Zaloguj się

Wersja:

Długość filmu: 110 m
Obraz: 16:9, HD
Dźwięk: 5.1, oryginalny
Napisy: polskie
Kategoria wiekowa:

 

©2020 cinema pm

Log in with your credentials

Forgot your details?