Maria Callas

KTO?

Tom Volf jest fotografem i filmowcem. Jego praca jako reżysera rozciąga się od filmowania dla opery poprzez reklamę modową i instytucjonalne filmy dokumentalne do telewizji. Od dawna współpracuje z wydawnictwami promującymi wydawnictwa książek, a także z kilkoma programami, dla których reżyserował audycje. Jako fotograf interesuje się fotografią vintage, używając legendarnych aparatów takich jak Rolleiflex i Hasselblad. Jego zdjęcia do mody opublikowano w kilku magazynach.
Od 2013 roku rozpoczął duży projekt na temat Marii Callas, podróżując po świecie, aby odkryć nowe materiały i zaginione archiwa. Poznał około trzydziestu najbliższych przyjaciół Callas, z którymi filmował ponad 60 godzin rozmów i zebrał ogromną ilość wcześniej niewidocznego materiału. Jego film ma ukazać się w 2017 roku z okazji 40. rocznicy śmierci Callasa.

Z KIM?

reżyseria: Tom Volf
scenariusz: Tom Volf
gatunek: film dokumentalny

CO?

Ten film miał światową premierę w grudniu 2017 roku z okazji 40. rocznicy śmierci Marii Callas. Autor postawił na materiały archiwalne, które najbardziej zbliżają się do prawdy postaci.
Volf przeplata rozmaite archiwalne nagrania – wywiady, występy na żywo, fragmenty programów telewizyjnych. „Callas mnie uwiodła, chciałem się tą fascynacją dzielić. Zrobić o niej dokument. Próbowałem odszukać jej rodzinę. Nie udało się: nie miała dzieci, jej matka nie żyła, siostra też umarła bezdzietnie. Natomiast znalazłem lokaja i pokojówkę, których traktowała jak osoby najbliższe. I wielu jej przyjaciół, którzy mi zaufali, podzielili się ze mną wspomnieniami. Zebrałem bardzo interesujący materiał. Dlatego wyszły również trzy książki, m.in. albumy z jej zdjęciami. Dlatego też przygotowałem wystawę. Ale najważniejszy był film. Callas dotąd była pokazywana albo jako wielka artystka, albo jako skandalistka romansująca z bogatymi facetami i zrywająca przedstawienia. Chciałem ją sportretować inaczej, opowiedzieć o niej słowami jej i osób, które ją rozumiały.” -reżyser Tom Volf


Musisz być zalogowany by oglądać.

Zaloguj się


Wersja:

Długość filmu: 113 m
Obraz: 4:3, HD
Dźwięk: Stereo, Oryginalny
Napisy: polskie 

©2019 cinema pm

Log in with your credentials

Forgot your details?