Mar / Wyspa

KTO?

Dominga Sotomayor Castillo. Urodziła się w 1986 roku w Chile. Wyreżyserowała kilkanaście krótkich metraży, prezentowanych i nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Jej pierwszy pełnometrażowy projekt “Od czwartku do niedzieli” (2012) brał udział w programie Cannes Cinéfondation Résidence 2010. nagrody: MFF w Rotterdamie 2012 – Złoty Tygrys, BAFICI 2012 w Buenos Aires – Work in Progress i nagroda NCP-Holland, 12. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu – Grand Prix.

Katarzyna Klimkiewicz. Ukończyła Szkołę Filmowá w Łodzi. W latach 2010-2012 była prezesem Stowarzyszenia Film1,2. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Jest autorem kilku filmów dokumentalnych, krótkometrażowych oraz fabuły Flying Blind.

Z KIM?

scenariusz: Manuela Martelli, Vanina Montes, Lisandro Rodríguez, Dominga Sotomayor Castillo.
zdjęcia: Nicolás Ibieta
obsada: Lisandro Rodríguez, Vanina Montes, Andrea Strenitz

CO?

Mar, to drugi pełnometrażowy film reżyserki. Poruszajàcy się, podobnie jak wielokrotnie nagrodzony debiut „Od czwartku do niedzieli”, wokół rodzinnych traum i konfliktów. Tym razem forma filmu została jeszcze bardziej skondensowana.

Wyspa to krótkometrażowy film duetu Sotomayor – Klimkiewicz, opowiadający o wycieczce rodziny do ich letniego domku na wyspie. Film nagrodzony na festiwalach m.in. na IFF Rotterdam, Huesca International Film Festival i FEMINA – International Women’s Film Festival.

mar-plakat-442
wyspa-plakat-442-kopiuj


Musisz być zalogowany by oglądać.

Zaloguj się


Mar

Długość filmu: 60m
Obraz: 16:9, HD
Dźwięk: Stereo, Oryginalny
Napisy: Polskie

Wyspa

Długość filmu: 30m
Obraz: 16:9, SD
Dźwięk: Stereo, Oryginalny
Napisy: Polskie 

©2019 cinema pm

Log in with your credentials

Forgot your details?