Rosie

KTO?

Paddy Breathnach, jest irlandzkim reżyserem i producentem filmowym. Reżyserował Man About Dog, Blow Dryand. Był także zaangażowany w produkcję filmu The Mighty Celt and Ape.
Breathnach otrzymał nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián i Festiwalu Filmowym w Bogocie.

Z KIM?

reżyseria: Paddy Breathnach
scenariusz: Roddy Doyle
gatunek: Dramat
zdjęcia: Cathal Watters
obsada: Sarah Greene, Moe Dunford, Killian Coyle

CO?

Ten film to kolejne dzieło w wielkim zjawisku pt. brytyjski realizm.
Aby lepiej zrozumieć kontekst współczesnego kina brytyjskiego dobrze jest cofnąc się do lat 90-tych. W latach 90., po odejściu od władzy premier Margaret Thatcher, reżyserzy zwrócili uwagę na skutki liberalnych reform oddziałujące na jednostki. Najgłośniejszym reprezentantem tego swoistego nurtu był Ken Loach (Wiatr w oczy, 1991). Loachowi akompaniowali Mike Leigh (Sekrety i kłamstwa, 1996, nagrodzone Złotą Palmą na 49. MFF w Cannes), Peter Cattaneo (Goło i wesoło, 1997). Krytykę polityki Brytyjczyków w obliczu problemu Irlandii Północnej podjęli Neil Jordan (Gra pozorów, 1992) i Paul Greengrass(Krwawa niedziela, 2002, Złoty Niedźwiedź na 52. MFF w Berlinie).


Musisz być zalogowany by oglądać.

Zaloguj się


Wersja:

Długość filmu: 82 m
Obraz: 2.35:1, HD
Dźwięk: 5.1, oryginalny
Napisy: polskie
Kategoria wiekowa:©2020 cinema pm

Log in with your credentials

Forgot your details?